Menu Zamknij

OGRÓDEK EDUKACYJNY

DLA DZIECI I DLA DOROSŁYCH

Ogród jest przestrzenią pełną barw, cudowności, życia.

Z zaciekawieniem obserwujemy wzrost roślin, kwitnienie i zawiązywanie się owoców. Zmieniające się z dnia na dzień kolory listków, kwiatów, reakcje na deszcz i wiatr, wzbudzają zainteresowanie - tak dzieci, jak i dorosłych.

Nie bez powodu motyw ogrodu jest jednym z najciekawszych motywów literackich, powielanych przez wszystkie stulecia.

Czego dzieci mogą nauczyć się poprzez pielęgnację ogródka?

Dzięki obserwacji cyklu ogrodu, uczymy się uważności na otoczenie, na ludzi, jak i na przyrodę. Wiedząc, jak wiele pracy wymaga wyhodowanie jednej małej roślinki, z większym szacunkiem darzymy pracę innych ludzi. Doceniamy jedzenie i środowisko.

OGRÓD POBUDZA WSZYSTKIE ZMYSŁY

24
23
22
21
20

Nasz ogród to nie tylko warzywne grządki. To również sad pełen owoców - malin, porzeczek, jabłek.

To ogród pełen kwiatów i miejsce życia dla zwierząt, spełniających niezwykle cenną rolę w przygotowaniu dzieci do życia, nauce szacunku i miłości.

ŚWINKA W OGRODZIE

W tym momencie w Dąbrówce mieszka kot - senior o imieniu Kizia. Mieszka z nami również Zuzia, uratowana z opresji kotka. Nie bardzo lubi towarzystwo. Codziennie odwiedza nas mały piesek Mikusia.

W przyszłości - wraz z pierwszą grupą przedszkolaków - zaprosimy do naszego ogródka inne zwierzęta, o które wspólnie będziemy dbać, jak i przyglądać się ich zachowaniu. Mamy już przygotowany kurnik dla kilku kurek, którym stworzymy najlepsze warunki do naturalnego życia.

Planujemy również stworzenie domku dla świnek. Nasze otoczenie stwarza nam takie możliwości, z których zgodnie z ideą leśnej edukacji - skorzystamy.