Ogród jest przestrzenią pełną barw, cudowności, życia.
Z zaciekawieniem obserwujemy wzrost roślin, kwitnienie i zawiązywanie się owoców. Zmieniające się z dnia na dzień kolory listków, kwiatów, reakcje na deszcz i wiatr, wzbudzają zainteresowanie - tak dzieci, jak i dorosłych.
Nie bez powodu motyw ogrodu jest jednym z najciekawszych motywów literackich, powielanych przez wszystkie stulecia.
Czego dzieci mogą nauczyć się poprzez pielęgnację ogródka?
Dzięki obserwacji cyklu ogrodu, uczymy się uważności na otoczenie, na ludzi, jak i na przyrodę. Wiedząc, jak wiele pracy wymaga wyhodowanie jednej małej roślinki, z większym szacunkiem darzymy pracę innych ludzi. Doceniamy jedzenie i środowisko.
OGRÓD POBUDZA WSZYSTKIE ZMYSŁY
Nasz ogród to nie tylko warzywne grządki. To również sad pełen owoców - malin, porzeczek, jabłek.
To ogród pełen kwiatów i miejsce życia dla zwierząt, spełniających niezwykle cenną rolę w przygotowaniu dzieci do życia, nauce szacunku i miłości.
W tym momencie w Dąbrówce mieszka kot - senior o imieniu Kizia. Mieszka z nami również Zuzia, uratowana z opresji kotka. Nie bardzo lubi towarzystwo. Codziennie odwiedza nas mały piesek Mikusia.
W przyszłości - wraz z pierwszą grupą przedszkolaków - zaprosimy do naszego ogródka inne zwierzęta, o które wspólnie będziemy dbać, jak i przyglądać się ich zachowaniu. Mamy już przygotowany kurnik dla kilku kurek, którym stworzymy najlepsze warunki do naturalnego życia.
Planujemy również stworzenie domku dla świnek. Nasze otoczenie stwarza nam takie możliwości, z których zgodnie z ideą leśnej edukacji - skorzystamy.