Menu Zamknij

Warsztaty językowe Outdoor English

w rytmie przyrody w ramach edukacji leśnej GRZYBY i KORZENIE

Grzyby i Korzenie to miejsce, w którym dzieci spotykają się, by poznawać świat, swoje otoczenie i siebie. Kierując się ideą holistycznego wsparcia rozwoju dzieci w leśnej przestrzeni rozszerzyliśmy naszą ofertę edukacyjną o warsztaty języka angielskiego.

Pomysł jest prosty - stwarzamy warunki do uczenia się języka angielskiego przez zabawę i doświadczenie w otoczeniu przyrody.

outdoor english work-min

Głęboko wierzymy, że takie podejście pozwoli dziecku na obcowanie z nowymi wyrażeniami z lekkością i w zgodzie z jego aktualnymi możliwościami intelektualnymi i emocjonalnymi.

Zajęcia organizowane są dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych.
W semestrze przewidujemy 28 spotkań po 55 minut każde.

Szczegóły

Wiek dziecka  6-9 lat

Liczba osób w grupie 5-8

Czas zajęć (minuty) 55

Liczba zajęć w tygodniu 2

Liczba zajęć w semestrze 28

Cena za semestr (jedna wpłata) 1100 zł

Cena za semestr (dwie wpłaty po 600) 1200 zł

Pierwsze dwie grupy dzieci w wieku 6-9 lat startują w lutym 2022

Leśne warsztaty językowe ‘Outdoor English’ realizowane są w oparciu o połączenie nauki z zabawą oraz podążanie za potrzebami dzieci, co pozwala efektywnie wykorzystać ich naturalne predyspozycje do nauki nowych języków.

Nasze zajęcia prowadzone są w sposób dynamiczny, w modelu wypełnionym aktywnościami ruchowymi, dzięki którym dzieci aktywizują się na wielu poziomach – w sferze motorycznej, poznawczej i emocjonalnej. Ruch wykonywany podczas zabawy wspomaga zapamiętywanie przekazywanych treści, a same ćwiczenia są przygodą dla wszystkich uczestników zajęć, także dla nauczycieli.

W trakcie warsztatów wykorzystywane są również zabawy plastyczne oraz tematyczne, podczas których uczniowie odgrywają różne role, co dodatkowo stymuluje i rozwija dziecięcą ciekawość. Często towarzyszą nam także piosenki w języku angielskim, które „wpadają w ucho” i zostają z dziećmi na długo po zakończeniu zajęć.

To wszystko odbywa się w otoczeniu przyrody, która daje ogromne możliwości poznawania i opisywania świata w nowym języku.

Dzięki bliskości natury, prowadzone przez nas warsztaty nabierają zupełnie innego wymiaru, ułatwiającego dzieciom swobodne posługiwanie się językiem obcym. Naszym celem jest to, by uczniowie posługiwali się językiem angielskim w sposób naturalny  i czerpali z tego przyjemność.

Jest dla nas również niezwykle ważne, by nasze zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze, wypełnionej szacunkiem dla dzieci oraz ich potrzeb. Nasze doświadczenia w pracy z dziećmi pokazują, że właśnie takie podejście jest najlepsze dla efektywnej nauki nowego języka.

Cześć,

mam na imię Marta. Jestem absolwentką Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego i od wielu lat moje zainteresowania skupiają się wokół tematyki związanej z rozwojem sektora edukacyjnego. Podczas studiów uczestniczyłam w pracach rady programu wymiany międzynarodowej Campus Europae założonego przez European University Foundation, następnie moja kariera zawodowa związana była z Komitetem Regionów Unii Europejskiej w Brukseli oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jednak to macierzyństwo sprawiło, że coraz większą uwagę zaczęłam poświęcać edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz rozwojowi dziecka. 

Język angielski lubię od zawsze, lecz stał mi się szczególnie bliski, gdy zaczęłam w nim swobodnie wyrażać swoje myśli i emocje. Zagranicznym podróżom zawdzięczam przełamanie mojej bariery językowej. Komunikowanie się w języku angielskim sprawia mi ogromną przyjemność i radość. Moje kompetencje językowe otworzyły dla mnie wiele drzwi. To dzięki nim mogłam podróżować, mieszkać oraz pracować zagranicą m.in. w Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Portugalii i Grecji. Uczyłam się wielu języków, jednak to angielskiemu jestem najbardziej oddana. 

Od ponad roku dzielę się swoimi doświadczeniami oraz pasją uczenia się obcych języków z leśnymi przedszkolakami z Grzybów i Korzeni. Uczę także dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Podczas pracy z dziećmi nieustannie zadziwia mnie ich uważność, ciekawość oraz naturalne predyspozycje do odkrywania otaczającego je świata. W trakcie prowadzonych przeze mnie zajęć zawsze dostrzegam dziecięcą perspektywę. Jest ona dla mnie niezwykle ważna i inspirująca. Interesuje się psychologią dziecka. Staram się na bieżąco rozwijać się w tej dziedzinie, poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach, warsztatach, seminariach. Wiedza i narzędzia, które posiadam dają mi możliwość wykorzystywać potencjał moich uczniów w tej niezwykłej językowej przygodzie.

Prywatnie jestem mamą dwóch fantastycznych leśnych przedszkolaków, których codziennie zarażam pasją do nauki języków obcych.

Do zobaczenia na zajęciach.

Marta Stępniewska

Marta stepniewska angielski

Jak się zapisać na warsztaty?

 Napisz lub zadzwoń

outdoorenglish@grzybyikorzenie.pl

Marta  501 231 254